Українці, які доглядають за пенсіонерами або людьми з інвалідністю, часто задаються питанням, чи враховується цей догляд до їхнього страхового стажу. Юристи організації "Право на захист" пояснили, кому варто бути спокійними.
Згідно із законом, є кілька категорій людей, які можуть включити період догляду до свого страхового стажу:
- Батьки або усиновлювачі, які доглядають за дитиною з інвалідністю.
- Опікуни та піклувальники, які доглядають за тяжко хворою дитиною.
- Непрацюючі працездатні особи, які доглядають за людиною з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла поважного віку.
Страховий стаж обчислюється у місяцях. Якщо людина доглядає за пенсіонером або хворою дитиною і при цьому підлягає обов'язковому пенсійному страхуванню або добровільно бере участь у системі, цей період зараховується до її страхового стажу як повний місяць. Головне, щоб сума внесків за місяць не була меншою за мінімальний страховий внесок, розрахований на основі мінімальної зарплати.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів, люди, які надають соціальні послуги з догляду, отримують компенсацію. Ця компенсація обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу і доходом отримувача. Важливо знати, що незалежно від кількості людей, за якими ви доглядаєте, компенсація надається лише одна.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Якщо ви доглядаєте за пенсіонером або людиною з інвалідністю і отримуєте за це допомогу, надбавку або компенсацію, цей період буде зараховано до вашого страхового стажу.
Нагадаємо, Відпустка без стажу: кому відпочинок не зарахують
Раніше ми розповідали, що Старенькі отримають останню пенсію: ПФУ пояснив виплати на похорон
Також, Українцям готують оновлену підтримку: якими стануть виплати