Для сплати податку на квартири українці мають лише 60 днів. Важливо розуміти той факт, що відлік розпочався ще з 1 липня 2024 року, коли тим, хто володіє квартирою чи будинком великої площі, надіслали квитанції-повідомлення.
Податок поповнює місцеві бюджети, тому місцева влада обирає ставку податку. Податковий кодекс має обмеження: розмір податку не може бути більшим за 1,5% мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр площі.
Про це йдеться у роз'ясненні Державної податкової служби.
Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, тобто 6700 гривень (максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн. (6700× %).
В Україні стартували виплати на опалення: хто отримає гроші
Холодно у квартирі? Потерпіть... Комунальники більше не слухатимуть скарг українців
Пенсіонерам готують солідну доплату: хто та скільки отримає
Загинув відомий співак, зірка гурту "One Direction" Ліам Пейн: копи кажуть - випав з вікна
Платити треба тим, хто має житло, площа якого перевищує норму. І оплачується лише за квадрати, що її перевищують. Так, норма для квартири складає 60 кв. м, а для дому – 120 кв. м. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби.
Вважається загальна площа житла, а чи не житлова. Є ще один аспект. Якщо квартира поділена між кількома власниками (наприклад, членами сім'ї), норма для кожного застосовується окремо.
Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, але вона в рівних частинах належить чоловікові та дружині, податок платити не потрібно (при нормі 60 кв. м на власника кожному належить лише по 50 кв. м).
Якщо прострочити сплату на строк до 30 днів, то до суми податку буде додано штраф у розмірі 10% від нарахованої суми податку. Якщо оплата податку прострочена більш як на 30 днів, штраф становитиме вже 20%.
Нагадаємо, прилавки ломляться – ціни знижуються: за скільки можна купити молоду кукурудзу, кабачки та картопля.
Раніше повідомлялося, попит на нерухомість падає, а ціни зростають: купувати квартиру стає дедалі складніше.
Також, пекельна спека вплинула на цінник на напої: скільки тепер потрібно "витягнути" з гаманця.