Українці отримають платіжки за електроенергію із досить несподіваними сумами. У середньому нарахування не сильно відрізнятимуться від тих часів, коли тариф становив 2,64 гривні за кВт.
Чому побутовим споживачам доведеться заплатити в липні стільки ж, як і до підвищення тарифу, пояснив директор спеціальних проєктів у НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев у коментарі РБК-Україна.
З 1 червня в Україні підвищили тариф на електроенергію для населення до 4,32 гривні за кВт/год. Суми в рахунках українців мають помітно збільшитись, але фактично для багатьох нарахування залишаться незмінними.
Геннадій Рябцев пояснює, що таке явище спровоковане тяжкою ситуацією в енергосистемі. Значні обмеження електропостачання призвели до "вимушеної економії".
ТЦК виписав штраф українцю з відстрочкою через відсутність військового квитка: що вирішив суд
Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила
Зміни для абонентів: з 1 січня лунатиме новий сигнал
В Україні стартували виплати на опалення: хто отримає гроші
За його словами, середньостатистичний споживач змушений сидіти без світла приблизно 12 годин на добу, тому рівень споживання різко знижується, у деяких випадках навіть удвічі. Відповідно, це відбивається і на платіжках.
"Щодо сум у платіжках, думаю, у результаті вони будуть приблизно такими ж, як були до підвищення цін", - вважає експерт.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, чи готуватися до нового підвищення: в обленерго дали прогноз вартості електроенергії.
Також наш портал інформував, тариф на світло: скільки доведеться платити, якщо удари по енергосистемі триватимуть.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, енергетики радять перестрахуватися: як правильно підготуватися до зими з відключеннями світла.