Пенсійну реформу, яку запровадив уряд, передбачає значне збільшення відрахувань до Пенсійного фонду з боку громадян. Варто знати, що це означає для пересічних громадян та скільки доведеться платити.
Мета реформи забезпечити українцям пенсії, які становитимуть не менше 30% від їхньої середньої зарплати за час трудової діяльності. З урахуванням накопичувальної складової уряд розраховує на збільшення пенсій до 50% від середньої заробітної плати.
Однак наразі реформа не вийшла за межі декларацій. Нардеп Ярослав Железняк зазначає, що реалізація таких проєктів неможлива в умовах війни та розбалансованості державних фінансів.
Тим не менш, пенсійна реформа включена до Стратегії демографічного розвитку України, тому її запровадження очікується. Директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак вважає, що на першому етапі реформи це призведе лише до збільшення відрахувань громадян до ПФУ.
Одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись
На роботу з 65 років: що буде з пенсійним віком
Відстрочки втратять свою чинність: що чекає чоловіків з 11 листопада
В Україні стартували виплати на опалення: хто отримає гроші
Для досягнення коефіцієнта заміщення 0,5, на думку експерта, єдиний соціальний внесок буде підвищено з 22% до 27%. Внески для ФОПів також зростуть.
Ганущак підкреслює, що успіх реформи залежить від її простоти, зрозумілості та логічності. "Чим кращим буде сприйняття системи суспільством, тим більшими будуть шанси на її успішне запровадження", - зазначає він.
Експерт рекомендує вивчити досвід інших країн у питаннях забезпечення гідної старості перед впровадженням нової пенсійної системи в Україні.
Нагадаємо, що українці зможуть отримати нову фінансову допомогу від ПФУ
Як повідомляли раніше, чи потрібно йти до ПУ у випадку, якщо подорожчала комуналка.
Як писав "Знай" раніше, чи отримаєте ви пенсію у липні, прорахунок ПФУ.