Згідно із законом №10449 про мобілізацію та проходження військової служби, військово-транспортний обов'язок стосується центральних і місцевих органів влади, державних установ, підприємств, а також громадян, що володіють кількома транспортними засобами.
Вилучати автомобілі мають право співробітники ТЦК, СБУ та ГУР за рішенням місцевих державних адміністрацій, оформленим відповідними розпорядженнями.
Процедура вилучення авто включає складання акта прийняття-передачі, в якому вказують технічний стан, залишкову вартість і деталі, що дозволяють ідентифікувати автомобіль.
Після закінчення воєнного стану і оголошення демобілізації транспортні засоби мають повернути власникам протягом 30 днів. Якщо повернути авто неможливо, Кабінет Міністрів визначає порядок компенсації.
Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень
ТЦК оновили списки: кого з чоловіків не чіпатимуть до кінця літа
Гороскоп на тиждень 30 червня-5 липня для всіх знаків Зодіаку: напад на Раків, таємниці Овнів та байдужість Риб
На блокпостах у водіїв почнуть вилучати права: кого каратимуть
Існують обмеження щодо використання мобілізованих автомобілів: їх не можна відправляти за межі України, передавати у власність іншим особам, надавати в оренду або використовувати як заставу.
У разі пошкодження автомобіля під час мобілізації власник може звернутися до ТЦК для отримання компенсації. Для цього необхідно подати заяву з актами прийняття-передачі і повернення авто, а також звітом про оцінку майна. ТЦК повинні розглянути заяву і прийняти рішення щодо виплати компенсації протягом 10 робочих днів.
Нагадаємо, після походу до ТЦК не звільняють: як зберегти робоче місце та зарплату
Раніше ми писали про те, що заходи мобілізації посилюють: українців попередили
Крім того, Знай.ua повідомляв, генерал-майор розповів, чи допоможе операція ЗСУ на Курщині все таки зупинити росіян на Донбасі