В Україні водії можуть отримати штраф за порушення правил використання зовнішніх світлових приладів на автомобілі. У деяких випадках їм потрібно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар навіть удень.
Навіщо вмикати фари вдень
Європейські дослідження показали, що використання денних ходових вогнів або ближнього світла фар знижує ризик ДТП на 5-15%. Особливо це важливо на дорогах з багатьма смугами руху, де такі прилади допомагають водіям і пішоходам краще бачити автомобіль і уникати аварій.
Коли вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
В Україні водії повинні вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами в будь-який час доби, включно зі світлим часом дня. У місті фари потрібно вмикати в темний час доби та в тунелях.
Водіям колон, громадського транспорту на виділеній смузі, перевізникам дітей, водіям широких транспортних засобів (понад 2,6 метра), перевізникам небезпечних вантажів і буксируючим авто фари потрібно вмикати і вдень.
Також світлові прилади рекомендується вмикати за недостатньої видимості, наприклад, під час негоди.
Штрафи за порушення
За невиконання цих вимог передбачений штраф у розмірі 510 грн. Це стосується випадків, коли водії не вмикають денні ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами. Такий самий штраф передбачено за переобладнання фар та ліхтарів з порушенням стандартів.
Раніше ми писали про те, що водіів почали масово штрафувати за поширену помилку: кожен третій порушує і не здогадується
Крім того, Знай.ua повідомляв, обережно, зливи весь день: як треба поводитися водіям під час дощу