Тепер субсидію на комуналку можуть отримувати не лише власники квартир чи будинків, а й орендарі. Якщо ви винаймаєте житло і хочете отримати допомогу від держави, потрібно просто подати потрібні документи від свого імені до Пенсійного фонду – а простіше кажучи, оформити все належним чином.
У Міністерстві соцполітики уточнили, що субсидію може оформити будь-який із мешканців квартири чи будинку, навіть якщо він не зареєстрований за цією адресою, але орендує житло офіційно. Тут важлива наявність договору оренди – без нього нікуди.
Для переселенців, щоправда, є поблажки: їм субсидія доступна навіть без оренди. Потрібно лише подати заяву до Пенсійного фонду, що можна зробити як онлайн, так і особисто, якщо так зручніше.
Головне, щоб допомогу нараховували за фактичним місцем проживання – адже дві субсидії на одне домогосподарство не дадуть.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
З січня 2025 для переселенців додасться ще й субсидія на оренду житла. Якщо оренда "з'їдає" понад 30% від сімейного доходу або доходи сім'ї нижче двох прожиткових мінімумів на особу (близько 5840 грн), то можна розраховувати на підтримку.
Документи можна буде подавати з середини січня – чекаємо на анонси від Пенсійного фонду.
Нагадаємо, умови отримання субсидії змінять: кому збережуть виплати
Раніше ми писали про те, що гроші зарахують до кінця грудня: хто отримає додаткову допомогу від держави
Крім того, Знай.ua повідомляв, українцям спростили умови отримання житла: іпотека тепер удвічі дешевша