Українців чекає подальше підвищення цін на молочні продукти. За прогнозами заступника голови «Всеукраїнської аграрної ради» Дениса Марчука, до кінця року молочні товари можуть подорожчати ще на 10–15%. Основною причиною такого стрибка є дефіцит високоякісного продовольчого молока.
Експерт зазначає, що зростання цін розпочалося ще наприкінці літа. Основні фактори — скорочення виробництва молока в ЄС, що стимулює експорт української продукції, та сезонний спад виробництва восени й узимку.
Висока вартість кормів також тисне на ринок. Дефіцит пшениці та кукурудзи як в Україні, так і у світі призводить до здорожчання утримання худоби.
До цього додаються логістичні витрати та підвищення цін на електроенергію. Молочно-товарні комплекси залежать від стабільного енергопостачання: доїльні апарати та системи охолодження працюють виключно на електриці.
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Ситуація може ускладнитися через можливі перебої з енергопостачанням узимку. Якщо виробникам доведеться використовувати генератори, це додатково збільшить витрати і, відповідно, споживчі ціни.
Подорожчання продуктів відчутно вдарить по гаманцях українців. Інфляційний тиск та витрати на енергоресурси — ключові чинники, які формують вартість продуктів.
Нагадаємо, не тільки картопля б'є рекорди: які продукти дорожчатимуть до кінця року
Раніше ми розповідали, що не по кишені вже й елементарні продукти: як змінилися ціни на олію, борошно і цукор
Також, у супермаркетах подешевшали гриби та популярна зелень: які ціни