З початком справжньої літньої спеки українці все частіше вдаються до охолодження своїх домівок кондиціонерами. Однак, неправильне використання цих приладів може значно збільшити рахунки за електроенергію.
Експерти енергокомпанії YASNO поділилися трьома ключовими порадами, які допоможуть зберегти комфорт та одночасно заощадити.
Обслуговуйте кондиціонер регулярно
Одне з головних правил – чистити фільтри кондиціонера щонайменше раз на місяць у період активного використання. Брудні фільтри ускладнюють роботу системи, знижують її ефективність і змушують споживати більше електроенергії. Також не варто забувати про щорічне технічне обслуговування.
В Україні змінять формат індексації пенсії: до чого готуватись
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Пенсіонерам виплатять надбавки понад 600 гривень у липні: хто та як може отримати
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Виберіть правильний температурний режим
Найбільш економічним вважається режим охолодження лише на рівні 24-26°C. Це не тільки дозволяє уникнути зайвого навантаження на мережу, а й знижує ризик застуд від надмірного охолодження. За даними фахівців, кожен градус нижче 22°C збільшує витрату електроенергії на 6–8%, що швидко відображається у квитанціях.
Не давайте сонцю перегрівати кімнату
Щоб кондиціонер працював ефективніше, важливо блокувати прямі сонячні промені. Закриті жалюзі, штори або спеціальні плівки на вікнах зменшують нагрівання приміщення, а отже, і потребу у надмірному охолодженні. Це дозволяє знизити навантаження на систему, скоротити витрати електроенергії та продовжити термін служби приладу.
Раніше портал Знай повідомляв, гроші чималі: українців штрафуватимуть за неправильне використання електроенергії.
Також наш портал інформував, з 1 липня 2025 року змінилася напруга в розетках: до чого готуватися українцям.
Крім того, ми писали, без попереджень та пояснень: українцям відрізають світло за "містичні" борги.