Українці створили петицію, в якій пропонують щодня о 09:00 вмикати в усіх містах країни гімн України одразу після хвилини мовчання на честь загиблих у війні. У разі ігнорування - запровадити штрафи. Звернення опубліковане на урядовому порталі.

Виконання Державного гімну України, facebook.com/pressjfo.news

Хоча в низці українських міст уже практикують хвилину мовчання перед початком робочого дня як знак пошани до загиблих захисників, автор петиції Павло Сиващенко вважає, що потрібно піти далі - транслювати державний гімн через гучномовці.

За його словами, це дозволить кожному без винятку виявити шану не лише полеглим воїнам, а й мирним українцям, які стали жертвами російської агресії. Адже під час повномасштабної війни загинуло багато цивільних людей, серед яких були й діти.

Як зазначив Сиващенко, такий щоденний ритуал стане важливим символом єдності українців, позитивно вплине на свідомість громадян і допоможе сформувати новий рівень поваги до пам’яті жертв війни.

Популярні новини зараз

ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити

Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч

Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою

Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови

Показати ще

"Цією петицією спільнота небайдужих українців вимагає зробити хвилину мовчання "тотальною і невідворотною", щоб "кожна праска" в Україні в кожному населеному пункті "говорила": зупинись, вшануй пам'ять загиблих за Україну", - написав автор ініціативи.

Він наголосив, що у кожному великому місті та населеному пункті України вже є гучномовці, які використовують для оповіщення під час російських обстрілів. На його думку, через ці ж системи слід щодня транслювати і гімн України - як данину пам’яті тим, хто загинув через російську агресію.

Повітряна тривога, скріншот: YouTube

У разі, якщо хтось публічно проігнорує хвилину мовчання, у петиції пропонується запровадити адміністративну відповідальність - порушникам можуть виписувати штрафи. Водночас пропонується зробити виняток для працівників екстрених державних чи комунальних служб, а також інших категорій, які виконують невідкладні обов’язки.

Сиващенко додав, що перед реєстрацією петиції проводив опитування в соцмережах і отримав підтримку від багатьох користувачів. Він переконаний, що українці схвалять його ідею. Наразі петиція зібрала 513 підписів із необхідних 25 тисяч, а попереду ще 85 днів, аби Кабмін розглянув цю пропозицію.