Святкові дні швидко минають, лишаючи по собі купу сухих ялинок, одноразового декору, упаковки від подарунків, порожніх пляшок та невикористаних продуктів, які відправляються на сміттєві полігони.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

За його словами, британська компанія Biffa, яка утилізує відходи, порахувала, що під час зимових свят кількість сміття збільшується у 2,5-3 рази. Тільки у Великобританії за ці дні використовують стільки подарункової упаковки, що нею можна дев'ять разів обернути земну кулю! Також викидається 1 мільярд листівок, 6 мільйонів новорічних ялинок і тонни не з'їденої їжі.

Костянтин Яловий розповів, як зустрічати Новий рік, щоб не створювати забагато сміття та мінімізувати свій вуглецевий слід.

Ось на що варто звернути увагу.

Популярні новини зараз

Хоробрі іранські жінки поставили на вуха всю країну: режим палає, заворушення охопили міста

Олексій Данилов пояснив, чому оточення путіна вже готове до повалення

Ціни на рис, пшоно та макарони б'ють рекорди: як змінилися цінники в українських супермаркетах

Більше не треба стояти у чергах та запасатися: сіль знизилася в ціні, скільки коштує кілограм

Показати ще
  • Штучні ялинки. 65% вуглецевого сліду штучної ялинки складає нафта, з якої виробляють пластик. Більшість таких ялин виготовляють в Китаї, що означає додаткові викиди при транспортуванні. Екологічний слід штучної ялинки складає приблизно 40 кг CO2. Щоб виправдати її придбання - треба користуватися ялинкою багато років.

  • Вуглецевий слід живої ялини, зданої на переробку, становить 3,5 кг СО2. Купуючи дерево, переконайтеся, що воно не стало жертвою незаконної вирубки. Кожна зрубана ялинка повинна мати пломбу з номером, який можна перевірити з допомогою сервісу Ялинка.Інфо. Після використання живу ялинку треба здати на утилізацію у спеціальний пункт прийому.

  • Гірлянду, що перегоріла, не варто викидати в змішані відходи, оскільки вона містить важкі метали і токсична для навколишнього середовища. Здайте її в пункт прийому електротоварів, адресу якого легко можна знайти в інтернеті.

  • Подарункова упаковка, особливо якщо у її складі є пластик, служить одну хвилину, а потім викидається у сміття і багато років шкодить довкіллю. Не соромтеся вручити подарунок у заводській упаковці, пояснивши це турботою про природу. Якщо такий варіант неможливий, то використовуйте подарункові пакети та папір, які вже є у вас вдома, не купуйте нові.

  • Скажіть "ні" одноразовій новорічній атрибутиці. Конфетті, серпантин, бенгальські вогні, феєрверки та петарди, одноразовий посуд та сувеніри з символікою року - термін служби усіх цих дрібниць незпівставний з витраченими на них ресурсами.

  • За даними ООН, третина всієї виробленої у світі їжі викидається. Пов'язано це не тільки з харчовими відходами від приготування страв, але і з ситуацією, коли їжі купується більше, ніж люди здатні з'їсти. Один зі способів зменшити вуглецевий слід своєї новорічної вечірки - заздалегідь планувати меню та покупки відповідно до кількості порцій.