3 січня 1888 року американець Марвін Стоун зареєстрував винахід соломинки для пиття коктейлів.
Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
"Спочатку вона була паперовою і робилася вручну. В 1906 році винайшли машину для автоматичного виготовлення соломинок. Пізніше їх почали виготовляти з поліпропілену. Одноразова пластикова соломинка - приклад звичної речі, яка насправді не потрібна людині. При цьому шкодить довкіллю", - сказав Костянтин Яловий.
Ось кілька фактів про соломинки:
-
Тільки в США щодня використовують 500 мільйонів соломинок. Їх загальної довжини досить, щоб 2,5 раза охопити землю по екватору.
Популярні новини заразМобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
-
Пластикові соломинки не переробляються, а після 5 хвилин використання одразу опиняються на смітнику.
-
Більшість пластикових соломинок занадто легкі, щоб пройти через механічні сортувальники для вторинної переробки. Тому вони потрапляють на звалища, у водні шляхи, а в кінцевому підсумку - в океани.
-
Пластикові соломинки входять в десятку найпопулярніших предметів які знаходять під час прибирання пляжів у всьому світі.
За словами Ялового, сьогодні шкоду пластикових соломинок зрозуміли в усьому світі. Багато країн обмежують використання одноразових соломинок або планують це зробити. Китай на початку 2021 заборонив використання пластикових соломинок у всіх закладах громадського харчування. В Англії у жовтні 2020 року заборонили поширення пластикових соломинок, пластикових паличок для розмішування напоїв і ватних паличок на пластиковій основі. В ЄС минулого року набрала чинності заборона продажу багатьох видів одноразової пластикової продукції.
"Щоб зменшити кількість пластикових відходів, відмовляйтеся від соломинки, коли купуєте напої, або ж користуйтеся багаторазовими металічними та бамбуковими соломинками", - порадив Костянтин Яловий.