Депутати зареєстрували документ, яким хочуть внести зміни у трудове законодавство. Скорочення тривалості змін та збільшення відпустки пропонують для деяких видів робіт.

Йдеться про те, що у Кодекс законів про працю, КЗпП, внесуть такі доповнення такими визначеннями "нічний час" та "нічний працівник". Це необхідно, щоб наблизити законодавство до директиви №2003/88/ЄС щодо окремих аспектів організації робочого часу. Законопроєкт зареєстрований на сайті Верховної Ради під номером 8309.

Українці, скріншот: YouTube

Законопроєкт визначає ці два поняття таким чином:

  • нічний час — це період часу тривалістю з двадцять другої години вечора до сьомої години ранку;
  • нічними працівниками вважаються працівники, які працюють у нічний час не менше ніж три години щоденного робочого часу та не менше третьої частини річної норми робочого часу.

Нічний час триває з 22 години вечора до 7 години ранку. Нічний працівник – це той, хто працює у нічний час не менше трьох годин щоденного робочого часу та не менше третини річної норми робочого часу, визначається у тексті.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Робочий час нічних працівників не має перевищувати 7 годин на добу. Якщо працівник працює вночі три або більше годин, то встановлена тривалість зміни скорочується на одну годину.

Також законодавчо закріплюються гарантії праці нічних працівників щодо проходження медичних оглядів, а також переведення на денну форму роботи, у разі наявності медичного висновку.

Також у законопроєкті пропонують збільшити робітникам нічникам тривалість відпустки.

Нагадаємо, ми писали, що відновлення зруйнованих квартир: як українцям отримати безкоштовні будівельні матеріали.

Як повідомляв "Знай.ua" нові податки за квартиру: кому доведеться заплатити кругленьку суму

Також "Знай.ua" інформував, хто та як встановлює інвалідність в Україні: пояснення від МОЗ.