Ще й до повномасштабного вторгнення російських окупантів українці мали труднощі щодо оплати квитанцій за комуналку. Однак зараз, за умов війни, "заморожені" тарифи ще сильніше б'ють по гаманцю українців, оскільки реальні доходи населення впали. Величезні суми до оплати приходять навіть попри погану ситуацію зі світлом.
Тим не менш, є один фактор, який може хоч трохи послабити тиск на гаманці громадян.
Про те, якої помилки припускаються споживачі, розповів заступник голови КМДА Петро Пантелєєв українським журналістам.
За його словами, побутові користувачі можуть побачити "завищені" суми у платіжках за комуналку з різних причин. Найчастіше громадяни вчасно не вносять свідчення лічильників. Це часто з від'їздом із міста.
Хто не зможе передати показники лічильника: про що варто знати
В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати
Соціальні виплати, пільги та субсидія виплачуватимуться за новими правилами у 2025 році
Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає
"Але без показників лічильника закон зобов'язує виконавця послуги нараховувати за середньозваженим показником споживання послуги", - пояснив Пантелєєв.
Через такі моменти часто виникають спірні ситуації, пов'язані з нарахуваннями за холодну та гарячу воду. У такій ситуації потрібно уявити справжні показники лічильника, провести звірку – після чого роблять перерахунок.
Якщо користувачі вже сплатили кошти за неправильними показниками, вони будуть зараховані в суму платежу на наступний місяць.
Петро Пантелєєв додав, що показники лічильників потрібно обов'язково передавати, якщо ви не користувалися електроенергією, холодною та гарячою водою. Потрібно вказувати показники, аналогічні до тих, які були минулого місяця.
Нагадаємо, "За рахунок бюджету...": киянам пообіцяли не підвищувати тарифи на воду, але не все так просто.
Раніше повідомлялося, пенсійний вік і "мінімалка" в Європі та Україні - порівняння: де умови для людей похилого віку кращі.
Також, кому 5000 грн., а комусь копійки: у ПФУ показали, як зросли пенсії українців.