Українців призовного віку, що ухиляються від мобілізації, можуть покарати не лише штрафом. У деяких випадках також загрожує кримінальна відповідальність.
Все залежить від того, яке саме правопорушення скоїв військовозобов'язаний, як повідомив начальник Печерського РТЦК та СП у Києві полковник Сергій Калугін під час брифінгу, та нагадав, що мобілізації підлягають громадяни призовного віку від 18 до 60 років.
Штраф можуть накласти, якщо призовник відмовляється ставити підпис про те, що він отримав повістку. Тоді у присутності свідків висуваються вимоги.
Відповідно до законів України, відповідальність мають понести особи, які підлягають призову та відмовляються виконувати правила військового обліку. Адміністративна відповідальність застосовується у разі, якщо це ухилення від повістки для звірки військово-облікових даних.
Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
ТЦК не питатиме: після отримання повістки чоловікам не залишать вибору
Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення
Штраф за таке правопорушення – від 510 до 1 700 грн.
А ось кримінальна відповідальність загрожує тим, хто пройшов звірку військово-облікових даних, медичну комісію для призову, але уникнув служби у лавах ЗСУ. Тобто не вирушив до військової частини.
Це передбачає стаття 336 КК України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період". Покарання суворе – від 3 до 5 років позбавлення волі.
Нагадаємо, українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо
Раніше ми писали про те, які види повісток можуть отримати Україна під час мобілізації
Як повідомляв Знай.ua, мобілізують навіть частково придатних: служити відправлять і тих, хто не сподівався