Українцям нагадали, що для призначення житлової субсидії громадянин крім заяви та документів, що посвідчують особу, обов'язково подає декларацію.

Детальніше про це йдеться у новому дописі на офіційній сторінці Пенсійного фонду України. Відзначається, що у разі виявлення помилки в декларації уповноважений орган має сповістити заявника про помилку.

"При цьому відповідно до пункту 61 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, уповноважений орган самостійно обирає форму такого повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв’язок, смс-повідомлення, лист на електронну пошту, повідомлення через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або через Портал Дія).", - йдеться у повідомленні. ПФУ

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

Щоб виправити помилку, як пояснюють у ПФУ, можна подати нову декларацію (якщо дані потребують зміни чи уточнення) або доповнити попередню (якщо при заповненні документа обов'язкове поле було пропущене). Подавати виправлену декларацію людина може в будь-який зручний для неї спосіб.

Популярні новини зараз

Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат

Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом

Українцям виплатять матеріальну допомогу: хто отримає гроші і як оформити заявку

Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення

Показати ще

"Помилку можна виправити протягом 30 календарних днів з дати подання документів. Водночас 30-денний термін для виправлення помилки може бути продовжено на час хвороби заявника. При цьому факт хвороби має бути підтверджено документально (пункт 47 Положення про порядок призначення житлових субсидій).", - йдеться у повідомленні.", - йдеться у повідомленні. ПФУ

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Водночас як відзначили у ПФУ, якщо протягом визначеного строку помилки у декларації (чи заяві) виправлено не було, у призначенні житлової субсидії буде відмовлено.

Заявника про це повинні повідомити протягом трьох календарних днів з дня прийняття такого рішення. При цьому заявник про прийняте рішення інформується з врученням відповідного паперового повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови й порядку оскарження прийнятого рішення або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або Портал Дія.

"У період дії воєнного стану в Україні уповноважений орган може повідомляти заявнику про прийняте рішення в телефонному режимі із внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників.", - йдеться у повідомленні. ПФУ

Фото: facebook.com/pfu.gov.ua

Нагадаємо, які правила виходу на пенсію діятимуть у 2023 році: пояснення ПФУ

Як повідомляв "Знай.ua", яку довідку потрібно подати у 2023 для нарахування пенсії: необхідна у двох випадках

Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили про нововведення стосовно виготовлення паспорта: що потрібно знати