Українців попередили, що ціни на овочі можуть злетіти ще на третину, незважаючи на те, що вже зараз спостерігається їхня рекордна вартість. Однак після різкого підвищення, здешевлення все ж таки буде.

Ранні овочі традиційно дорожчають навесні, проте на їхню ціну цього року чинять тиск декілька чинників, як повідомив голова ГО "Українська аграрна асамблея" Олександр Гапон в ефірі інформаційного телемарафону телемарафону.

Овочі на ринку, фото rbc

Загалом Україна втратила 30% територій, де вирощувалися тепличні овочі і звідки вони надходили на ринок. Через це імпорта побільшало, зокрема з Ізраїлю та Іспанії. Туреччина, як багатьом відомо, обмежила постачання продукції через катастрофу у лютому.

"Я думаю, що ціни до кінця травня не зміняться в меншу сторону. Я думаю, що зростання ще буде на деякі товари навіть на 25-30%. Це проблема: зберігати їх ніде, навіть закупівлі не було. Навіть цибуля цього року виросла, таких цін, як зараз - 50 грн, не було", - сказав він.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років

ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять

Не всі українці отримають червневі пенсії: кого ПФУ залишить без виплат

На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів

Показати ще

Ціни на овочі злетіли через те, що їх нема де зберігати. В Україні відсутні спеціальні центри, а розвиток напряму тепличної продукції давно стоїть на паузі, зазначив Гапон.