Лікарі та медики – це ті незамінні професії, без яких важко уявити наше життя, але вкрай низько оплачуються з боку держави.
Саме тому абітурієнти не поспішають надходити на ці спеціальності, адже різні надбавки для представників цих професій порівняно з мізерними доплатами пенсіонерам у розмірі 100 гривень.
Однак у уряді серйозно замислилися про нововведення і в найближчому майбутньому хочуть кардиналбно змінити систему оплати праці, зокрема для вчителів.
У 2024-2025 роках Міністерство освіти та науки планує запустити новий формат оплати праці для освітян. Про це на щорічній конференції "Серпнєва" розповів голова Міносвіти Оксен Лісовий.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пілотний проект почнуть тестувати близько 500 українських шкіл.
"В експерименті ми хочемо вийти з єдиної тарифної сітки. Ми хочемо, щоб базова частина оплати праці була близько 80%, а майже 20% - надбавки. І ще надбавки у вигляді регіональних доплат та премій від директора школи. Тобто робимо систему оплати праці зрозумілою, прозорою, прогнозованою, і найголовніше - ми прагнемо підвищити заробітну плату", - зазначив міністр освіти.
Лісовий пояснив, що підвищення зарплати під час війни практично неможливо, але є варіанти змінити систему та підходи. Тому Міносвіти готується до впровадження нового підходу та нових принципів.
За даними Міносвіти, середня зарплата молодого педагога складається з:
- посадового окладу – 5699 грн. (з грудня 2021 року по грудень 2023 року);
- надбавки за вислугу років – 627 грн. (10% для молодих учителів);
- надбавки за престижність праці – 1254 грн.;
- винагороди за сумлінну працю – 522 грн.;
- допомоги на оздоровлення у разі надання щорічної відпустки – 522 грн.;
- інших надбавок, наприклад, за класне керівництво, перевірку зошитів тощо. – 1379 грн.
Нагадаємо, що в Україні хочуть запровадити жорстке покарання для роботодавців за затримку зарплат: що чекає на порушників.
Раніше ми повідомляли, що мають намір закласти понад 7000 гривень: як збільшиться мінімальна зарплата.