Для всіх наших читачів, які вже чули про так звану "третю платіжку" за газ є дуже важлива новина. Відомо, що вже ухвалено нормативно-правові акти, які регулюють це питання на законодавчому рівні для мешканців багатоповерхівок.
Фінальним ухваленим документом став Типовий договір на технічне обслуговування, який Регулятор затвердив 5 грудня 2023 року.
Про це пише консультаційний центр "ГазПравда".
Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), затвердила "Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку" та внесла відповідні зміни до Кодексу газорозподільних систем.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Відповідно до внесених змін до Кодексу, оператори газорозподільних систем у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою повинні забезпечити "приведення діючих договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку у відповідність до Типового договору".
Крім того, оператори газорозподільних систем повинні проінформувати співвласників багатоквартирного будинку про укладення договору за формою Типового договору "шляхом розміщення відповідної інформації у рахунках на оплату послуг розподілу природного газу в місяці, в якому укладено цей договір".
Нагадаємо, Типовий договір не передбачає підписів обох сторін. Фактом його укладання вважається надання самої послуги з розподілу газу. Тобто, якщо ви офіційно не відключилися від газопостачання, такий Типовий договір поширюватиметься і на вас.
Таким чином, нарахування плати за ТО внутрішніх мереж у багатоповерхівках виходить на "фінішну пряму". Незабаром люди можуть почати отримувати платіжки із новою графою.
Нагадаємо, в "Нафтогазі" українцям підказали, як прибрати прихований обов'язок.
Раніше повідомлялося, популярний спосіб передачі показників може не працювати: в "Нафтогазі" підказали, як це швидко виправити.
Також, до 31 грудня: комунальники нагадали, що потрібно зробити українцям.