З початку 2024 року в Україні набули чинності два закони, які стосуються процесу наслідування. Ці зміни спрямовані на покращення порядку відкриття та оформлення спадщини.
Одна з основних змін стосується визначення місця, де вважається відкритим спадок. Наразі це останнє місце проживання померлого, повідомляють у Міністерстві юстиції.
Якщо таке місце невідоме, місцем відкриття спадщини вважається місцезнаходження нерухомості або основної частини рухомого майна.
Ще одна важлива зміна пов'язана з особливостями спадкування в період воєнного стану. У цей період або протягом двох років після його припинення термін прийняття спадщини збільшується до шести місяців:
Через аномальну погоду Україна залишиться без популярного фрукту
Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Не субсидія і не пільги: українці отримають окрему допомогу на комуналку
Допомога на поховання пенсіонера: розмір виплат у 2025 році
"Наприклад, особа померла 01.09.2023, смерть зареєстрована 25.11.2023. У цьому випадку термін 6 місяців, зокрема, для прийняття або відмови від прийняття спадщини, відраховується починаючи з 25.11.2023."
Також, якщо смерть сталася у місці, де не функціонують державні органи або йдуть воєнні дії, термін для оформлення спадщини також зростає.
Ці зміни спрямовані забезпечення захисту інтересів спадкоємців, особливо у умовах військового конфлікту. Вони надають більш гнучкі терміни прийняття спадщини і враховують різні ситуації, що у період військового становища.
Крім того, Знай.ua повідомляв про нові документи, довідки нотаріуса та гроші на проїзд: як в Україні отримати компенсацію.
Можуть бути проблеми з субсидією: комунальники нагадали споживачам про важливу процедуру