З 1 липня 2024 року ПФУ змінив процедуру призначення житлових субсидій. Експерти повідомили, які зміни відбудуться та як це вплине на українців.

Про це розповіли в пресслужбі Пенсійного фонду України.

Одним із ключових нововведень стало те, що тепер при розрахунку середньомісячного доходу враховуються доходи всіх членів сім'ї, які зареєстровані в житловому приміщенні, незалежно від того, чи проживають вони там фактично.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Це може стати проблемою для сімей, де один або кілька членів прописані, але не проживають у тому ж приміщенні. У таких випадках доходи цих осіб все одно будуть враховуватися при розрахунку субсидії, що може призвести до її зменшення або навіть втрати.

Популярні новини зараз

Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше

Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів

В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти

Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги

Показати ще

Що робити, якщо родич прописаний, але не проживає:

  • звернутися до органів реєстрації місця проживання (ЖЕК, ЦНАП) та зняти з реєстрації осіб, які не проживають у приміщенні. Це найпростіший і найефективніший спосіб вирішити проблему. Після зняття з реєстрації доходи цих осіб не будуть враховуватися при розрахунку субсидії;

  • оформити договір оренди житла на ім'я особи, яка фактично проживає в приміщенні. Це може бути договір оренди кімнати, квартири або будинку. Наявність договору оренди стане підтвердженням того, що особа, яка не проживає в приміщенні, не несе витрат на його утримання;

  • звернутися до суду з позовом про визнання особи такою, що не проживає в житловому приміщенні. Цей варіант є найбільш складним і потребує значних юридичних витрат. Однак, він може бути єдиним можливим виходом, якщо інші методи не дають результату.

Важливо знати:

  • зміни в процедурі призначення субсидій стосуються лише житлових субсидій;

  • при призначенні інших видів соціальної допомоги доходи членів сім'ї, які не проживають у приміщенні, не враховуються;

  • ПФУ рекомендує всім громадянам, які отримують субсидії, перевірити склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, та вжити заходів, якщо хтось із них не проживає там фактично.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що субсидію нададуть за спрощеною процедурою.

Як повідомляли раніше, українцям загрожує втрата субсидій.

Як писав "Знай" раніше, малозабезпеченим та пенсіонерам покриють частину витрат на комуналку.