Нещодавно Міністерство соціальної політики України запропонувало зміни до порядку повідомлення податкової про прийняття працівників на роботу. Цього разу мова йде про хатніх працівників – прибиральниць, нянь, садівників тощо.
Про це стало відомо з проекту постанови Кабінету Міністрів, опублікованого на сайті Федерації профспілок України для обговорення.
Цей документ розроблено у відповідь на закон, який набрав чинності 25 квітня 2024 року і регулює працевлаштування домашніх працівників. Згідно з новим законодавством, всі, хто наймає таких працівників, мають повідомляти про це податкову за спеціальною формою.
У пояснювальній записці до проекту зазначається, що новий закон додав до Кодексу законів про працю України окрему главу про домашніх працівників. Ця глава визначає, хто такі домашні працівники, які в них права та обов'язки, а також що має бути вказано в трудовому договорі.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Коли ми наймаємо домашнього працівника, укладається трудовий договір. Це основний документ, який засвідчує наші трудові відносини, визначає права та обов'язки обох сторін, а також є підставою для офіційного працевлаштування працівника після повідомлення податкової.
Ці зміни мають на меті зробити домашню працю більш прозорою і контрольованою, а також захистити права працівників. Легалізація таких трудових відносин допоможе підвищити соціальну захищеність працівників і спростити процес оподаткування для роботодавців.
Таким чином, якщо у вас працюють домашні працівники, незабаром вам доведеться повідомляти про це податкову.
Нагадаємо, Усі гроші на платіжки: українцям повідомили про плани підвищити ще один тариф
Раніше ми розповідали, що Податковій дали "добро": які дані про рахунки отримає служба
Також, Лікарняний у розмірі 100% від зарплати: кому належать такі привілеї