Наші читачі чудово знають, що взимку суми в платіжках збільшуються в кілька разів. Особливо "важчають" рахунки за опалення. У компанії "Нафтогаз" підказали, як можна заощадити рахунки в платіжках за допомогою підвищення температури в будинку.

Про це розповіли фахівці компанії "Нафтогаз" у мережі Facebook.

Споживання газу. Фото: скрін youtube

Як заощадити на оплаті за газ?

Так, на думку фахівців компанії, заощадити 20% тепла і, отже, скоротити суми в платіжках на 20% допоможе встановлення тепловідбиваючого екрану за батареєю.

"Ще один простий і недорогий спосіб зменшити тепловтрати в будинку і підвищити його енергоефективність - наклеїти екран, що відбиває за батареєю. Це збільшить тепловіддачу ваших радіаторів опалення на 20% і підвищить температуру будинку приблизно на 1-2°С. Справа в тому, що батареї випромінюють тепло рівномірно: як у приміщення, так і у зовнішню стіну на вулицю. Фольгований тепловідбивний екран допоможе максимально виключити ці втрати завдяки своїм властивостям”, - розповіли фахівці.

Популярні новини зараз

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Показати ще

Утеплення вікон. Фото скріншот Youtube

Поклеїти фольгований тепловідбивний екран можна своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців. Його наклеювання не займає багато часу.

"Пам'ятайте, що штори, меблі та інші предмети, які перекривають ваші батареї, перешкоджають розповсюдженню тепла в будинку. Це стосується і пилу, і бруду, що збирається на поверхні радіаторів. Тому не забувайте дбати про стан ваших батарей”, – додають експерти.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Як заощадити електроенергію?

Українці можуть встановити тризонний або двозонний лічильник.

Так, тризонний тариф передбачає такі ставки:

- з 23:00 до 07:00 застосовується коефіцієнт 0,4;

- ранковий та вечірній піки - з 08:00 до 11:00 та з 20:00 до 22 :00 - коефіцієнт 1,5; - напівпики - з 07:00 до 08:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00 - коефіцієнт 1.

Але майте на увазі, що в піковий годинник вам доведеться платити не 2,64 гривень за кВт-год, а 3,96 гривень. Такий варіант не підходить тим, хто працює, і основна домашня робота випадає якраз на пік споживання електроенергії.

Найчастіше вибір багатьох українців падає саме на двозонний лічильник, де є денний та нічний тариф.

Тарифи на світло, скріншот: Facebook

Нагадаємо, що нічний тариф діє у період з 23:00 до 07:00 і оплачується за ставкою вдвічі нижчою. Тобто: з 23:00 до 07:00 – 1,32 грн/кВт-год; з 07:00 до 23:00 - 2,64 грн/кВт-год.

А це досить непогана економія. Якщо перенести роботу енергоємних приладів на ніч, то можна зменшити суми в платіжках на 25-30%.

Нагадаємо, комунальники розсилають українцям "листи щастя": кого можуть запросити до суду.

Раніше повідомлялося, як платити за газ менше: українцям розкрили простий секрет.

Також, збільшення сум у платіжках та блекаути у 2024 році: до чого готуватися вже зараз.